קהילות מורים מקצועיות לומדות מהוות אבן דרך בתהליך הפיתוח המקצועי של אנשי חינוך. 
המורים השותפים לקהילה כזו נפגשים בעקביות כדי לפתח מערכי שיעור, לעקוב אחר התקדמות התלמידים, להעריך את האפקטיביות הלימודית ולזהות צורכי למידה מקצועיים. 
המטרה העיקרית היא לשפר את הישגי התלמידים על ידי התאמת שיטות ההוראה והכיתה על בסיס ראיות והתנסות בשדה. 
טכנולוגיות האינטרנט והתקשורת הניידת מזמנות לאנשי חינוך הזדמנויות לשתף פעולה זה עם זה ועם מומחים מחוץ לבתי הספר שלהם - ואפילו מחוץ למחוזותיהם - בלמידה, בתכנון שיעור משותף ובפתרון בעיות. פלטפורמות דיגיטליות אלה מספקות גישה נוחה לידע ולמשאבים ללא מגבלות של זמן ומרחב. 

קהילה מקצועית לומדת מקוונת היא קהילה ה"נפגשת" בעיקר במרחב הווירטואלי. מחקרים מראים שקהילה וירטואלית המקיימת מספר מפגשי פנים-אל-פנים (קהילה היברידית, בספרות המקצועית), מהווה מודל מיטבי בהקשר של הקהילות הווירטואליות. קהילה כזו משיגה את אותן מטרות שמשיגות. קהילות הנפגשות פנים-אל-פנים
, כמו כן, נמצא שהקהילות הפרודוקטיביות והפעילות ביותר הן אלה שהחברות בהן מגוונת (בתפקידים, בתחומים וברמות של מומחיות); לקבוצה יש מנחה יעיל ולחבריה מזדמן להתרועע פנים-אל-פנים.

מטרת קורס זה להכשיר מנהלי קהילות לומדות דיגיטליות אשר ינהלו את הקהילות המקצועיות בשנים הקרובות.


שלום לכם וברוכים הבאים ל"מקוונים לקריאה"

הקהילה שלנו היא קהילה מקצועית ייחודית העוסקת בקידום הקריאה ואהבת הספר בקרב תלמידים. מה זה אומר "קהילה מקצועית"?הקהילה מורכבת ממורים, ספרנים ואנשי חינוך שבחרו להעמיק את הידע המקצועי שלהם בתחום עידוד הקריאה, לשתף בפרקטיקות ולהתנסות בכיתות ובבתי הספר בפרקטיקות שיציגו חברים אחרים בקהילה. לכל אחד מחברי הקהילה הזכות לתרום ולהיתרם. לכל אחד מאתנו ידע בתחום וניסיון מקצועי נצבר. אתם מוזמנים ומוזמנות לכתוב, להציע רעיונות, לשאול שאלות, להתנסות בהצעות של אחרים. מה אני צריך לעשות?להיכנס לקהילה, לקרוא להגיב ולהתייחס לדברי העמיתים. חשוב לשמור על התייחסות מכובדת ומכבדת לדברי כל השותפים בקהילה. האם יש שיעורים מסונכרנים? האם ישנם זמנים שבהם אני חייב להיות מחובר לקהילה?לא. הפעילות בקהילה כולה א-סינכרונית. אפשר להתחבר לקהילה מהמחשב או מכשיר הטלפון הנייד (סמארטפון). בחרו את הזמן המתאים לכם כדי להיכנס לקהילה ולהיות שותפים ללמידה והעשייה.